هیات فتوا

از آنجایی که پاسخگویی به مسائلا شرعی علی الخصوص مسائل مستحدثه و جدید پیوسته در جامعه رو به افزایش است و با توجه به خللی که در این زمینه احساس می شد تصمیم گرفته شد که هیئتی جهت پاسخگویی به سوالات اقشار مختلف جامعه تشکیل شود. بنابراین در شورای عالی مدارس علوم دینی اهل سنت و جماعت جنوب ایران، در جلسه سال ۱۳۷۷ هـ . ش پس از بحث و تبادل نظر و رأی گیریدر این زمینه، دوازده نفر از علمای برجسته ی اهل سنت جنوب ایران تحت عنوان « هیئت فتوای شورای عالی مدارس اهل سنت جنوب » انتخاب شدند. این هیئت در سال ۱۳۸۰ هـ . ش پس از یک دوره رکود، جان تازه ای یافت و برای ادای  وظیفه خویش، کمر همت را محکم نمود.

اهداف هیئت فتوا:

‌أ.  صدور فتاوای واحد در مورد مسائل مستجده، از قبیل بیمه، سرقفلی و سایر انواع معاملات و مسائل جدید که در کتب فقهی قدیم دستور العملی برای آنها پیش بینی نشده است.

‌ب.   تعین و صدور فتاوای واحد، در مورد مسائل اختلافی که جوابگوی شرایط و مقتضیات امروز جامعه باشد.

‌ج.    پرداختن به کلیه امور اهل سنت که از دیدگاه علما، همه آنها دین محسوب می شود.

ایجاد وحدت رویه در مسائل عمومی و اجتماعی.

 

نمایندگان هیات فتوا:

هیات فتوا جهت سهولت در امر ابلاغ فتاوای خود وتسریع در امر پاسخگویی به سوالات ومشکلات منطقه ای نمایندگانی برجسته در مناطق مختلف انتخاب نمودند وهر کدام طی حکمی به این مسئولیت مهم گماشته شدند. در شهرستان پارسیان نماینده هیات فتوا جناب شیخ موسی جعفری پور امام جمعه بوچیر ودبیر شورای ائمه جمعه وجماعات شهرستان پارسیان هستند.

شماره تماس ایشان: ۰۹۱۷۱۶۲۱۴۶۶

دفتر اصلی هیات فتوا در اوز مستقر است.

آدرس سایت هیات فتوا:

http://www.fatwajonub.net