بسم الله الرحمن الرحیم
گزیده ای از خطبه مورخه ۹۸/۰۵/۰۴پارسیان
خطیب:حاج شیخ احمد خنجی
موضوع:رعایت عدالت در مسئولیت های اجتماعی

حاج شیخ احمد خنجی امام جمعه شهر پارسیان در خطبه های جمعه این هفته ضمن تبریک چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه رسمی در نظام جمهوری اسلامی ایران و تقدیر ازفرماندار محترم بواسطه برقراری میز خدمت در مساجد جامع شهر جهت بررسی و حل مشکلات مردم به موضوع رعایت عدالت و اجتناب از ظلم در مسئولیت های اجتماعی پرداختند و اظهار داشتند:
-👈وظیفه همه انسانها اینست که چنانچه مسئولیتی در جامعه به عهده می گیرند ،حق مردم را ادا نموده و عدالت را برقرار کنند.
-👈در جامعه اسلامی همه افراد باید احساس مسئولیت کنند و هر فردی از افراد جامعه در مسیری که حرکت می نماید بایستی به فکر اصلاح جامعه خود باشد.در این صورت است که ظلم وتباهی وفساد در جامعه از بین می رود و جامعه به صلاح و فلاح و رستگاری می رسد.
-👈زمانی در جامعه ظلم رخ می دهد که حق کسی ضایع گردد وحرمت و شخصیت او بر باد رود
-👈توصیه رسول الله (ص) به حضرت معاذابن جبل در زمانی که او را به عنوان والی به یمن فرستاد این بود که مبادا به مظلومی ستم روا داشته شود و مبادا مظلومی بواسطه ظلمی که به او روا داشته شده دعایی نزد خداوند بکند چرا که بین خداوند و فرد مظلوم هیچ پرده و حجابی نیست .
-👈ایشان در ادامه به مسئولین توصیه نمودند که نسبت به ارباب رجوع عنایت ویژه ای داشته باشند و تا آنجاییکه می توانند امورات مردم را تسهیل نمایند .
-👈همچنین هفته بزرگداشت فنی وحرفه ای را تبریک گفته و اذعان داشتند که جامعه ما برای رسیدن به پیشرفت و توسعه نیاز به کسب مهارت های گوناگون دارد و تاکید فرمودند که جوانان سعی کنند مهارتهای گوناگونی را که مورد نیاز جامعه ماست فراگیرند.
-👈درپایان ایشان با توجه به نزدیک شدن به فصل کشاورزی به همه کشاورزان عزیز توصیه فرمودند که از بکارگیری کودهای نامناسب و متعفن که سلامت جامعه را به خطر می اندازداجتناب ورزند چرا که این خود یک نمونه ای از ظلم به جامعه هست و از مسئولین بهداشت وجهاد کشاورزی خواستند که در این زمینه نظارت لازم داشته باشند.
دفتر امام جمعه اهل سنت پارسیان

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :