شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان

تنگه بردول میراث گرانقدر نیاکان ماست،حفظ آن برای ما بسیار مهم است.صنایع انرژی بر و سایر صنایع،محیط زیست را در اولویت قرار دهند.

شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در خطبه نماز جمعه تاکید کردند تنگه بردول میراث گرانبهای گذشتگان ما و نیاکان پیشین ماست.دستبرد در آن می تواند تاریخ منطقه را نابود کند.حراست از محیط های طبیعی وظیفه همه ماست.از رهبری تا سایر مسئولان رده بالای مملکت بر این مساله تاکید دارند.در اصل ۵۰ قانون اساسی و سایر قوانین کشور بر اهمیت حفظ محیط زیست تاکید شده است.
تنگه سریدون هم همانند بردول برای ما اهمیت دارد و می خواهیم که آن نیز بررسی و از آن نقطه جابجا شود.
مساله ما و شهروندان معترض،به هیچ عنوان شخصی و قومیتی نیست.برای ما حفظ آثار طبیعی بر همه طرح ها و پروژه ها در اولویت است و با اهمیت تر است.
ما از همه می خواهیم در مسائل اجتماعی یکصدا باشند.
آقایانی که درخواست احداث سنگ شکن و یا برداشت شن و ماسه از تنگه بردول را داده اند همشهریان ما هستند.سالها در کنار ما زندگی کرده اند.ما برای ایشان احترام قائلیم.مطمئن هستیم خود این عزیزان هم حاضر نیستند کار آنها باعث رنجش خاطر همشهریانشان شود.شاید در زمان درخواست،بر اهمیت این تنگه تاریخی و با ارزش واقف نبوده اند.
از مسئولین می خواهیم برای ایشان در نقاطی دیگر  که تبعات محیط زیستی و اجتماعی نداشته باشد مجوزات لازم صادر نمایند و مجوز این نقطه را باطل نمایند.
از استاندار محبوب،فرماندار عزیز و سایر مسئولین می خواهیم که این مجوز را لغو نمایند.از مدیران شهرستان و مدیران کل استانی می خواهیم من بعد در پاسخ به استعلام ها و صدور مجوزها نهایت دقت را داشته باشند و بدون انجام کار کارشناسی و تحقیقات محلی و میدانی پاسخ استعلامات را ندهند.
امام جمعه اهل سنت پارسیان همچنین تاکید کرد ما با صنعت مخالف نیستیم اما صنایع انرژی بر باید محیط زندگی و محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قراز دهد.شیخ خنجی همچنین بر اهمیت چاههای تابناک تاکید کرد و اعلام داشت این چاهها و مزایای آن را از ما

روابط عمومی مجتمع دینی اهل سنت وجماعت شهرستان  پارسیان

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :